Novodobé oděvní materiály, které splňují vysoké nároky na používání sportovního oblečení

PROLEN SiltexBambusové vláknoDRYFASTTECNOSTRETCHMicrosenseAcquaticCOOLMAX®, VICTORYBLIZZARD, Softshell,  CORDURA®TENCEL®LYCRA®ClimaWellMULTITECHTMFYKK, Group (Yoshida Kōgyō Kabushikigaisha Group),  WICONanotexTecnopile,  Tecnowool,  Cocarber®.  Střižná vlákna zajišťují funkčnost tkaniny: odvádí vlhkost a přitom mají schopnost tepelné izolace.

Sportovní oblečení z funkčního materiálu se nemačká a rychle schne. Při výrobě sportovního oblečení používáme speciální stroje na šití strečových látek, včetně speciálních šicích technologií. 

Co to znamená funkční materiál?

Oblečení, které je vyrobeno z funkční textilie má tu vlastnost, že odvádí vlhkost (pot) vlákny na povrch. Pokud máte na sobě vrchní oděv, např. tričko a je léto, vlhkost na povrchu trička se přirozeně odpaří. Pokud je chladno a je nutno mít oblečeno více vrstev a pak je nutné volit takové oblečení, aby vlhkost směřovala do dalších vrstev oblečení. V současné době toto vrstvení je již velmi sofistikované a má za cíl vytvořit při sportu optimální prodyšný a zároveň tepelně izolační komfort. 

PROLEN Siltex

Je speciální polypropylenové vlákno modifikované antibakteriálním aditivem na bázi biogenních iontů stříbra, které neškodí tělu ani životnímu prostředí. Ionty stříbra brání růstu bakterií a plísní, redukují nepříjemné pachy a udržují biologickou rovnováhu pokožky během vrcholových nebo rekreačních sportovních aktivit. Jelikož je aditivum aplikováno do hmoty vlákna a ne pouze na jeho povrch, nemigruje z materiálu do pokožky a permanentně v materiálu zůstává i po několika vyprání.

Bambusové vlákno

Je označení používané pro textilní surovinu získanou ze stonku bambusu. Jedná se o viskózová vlákna vyráběná z bambusové dřeviny. Vlákna mají příjemnější omak než bavlna. Oproti bavlně jsou vlákna odolnější proti množení bakterií. Výrobky z těchto vláken jsou velice příjemné na užívání, zaručují optimální tepelnou rovnováhu těla, přirozeně osychají a zajišťují dlouhotrvající svěží pocit při nošení.

DRYFAST

Je vysoce multi-funkční úplet, speciálně určený pro základní nebo samostatné vrstvy oblečení. Bylo vyhověno všem požadavkům dnešních sportovců na první funkční vrstvu. Kromě vynikajícího pocitu při styku s pokožkou a rychlého odvodu vlhkosti, zapříčiněnou vysoce kvalitními vlákny, materiál splňuje vysoké nároky.

TECNOSTRETCH - Spolehlivě hřejivá vrstva s technickým vzhledem.

Technické povrchy, to jsou poslední trendy ve sportovním oblečení, které platí i pro flís. Řada Tecnostretch od italské firmy Pontetorto uspokojí požadavky na vzhled a vysokou pružnost a zároveň zajišťuje maximální tepelnou izolaci. Přidané vlákno Spandex dodává materiálu roztažnost a speciální elasticitu. Po celou dobu jsou zachovány tepelně izolační vlastnosti Pontetortovského flísu, protože plyš na rubové straně zadržuje velké množství teplého vzduchu uvnitř. Tato tkanina se vyznačuje i deální kombinací hustoty vlákna a techniky pletení, tím vzniká lehký, měkký, pružný a odolný materiál.  Neuvěřitelně lehké úplety s gramáží startující na 125 g/m2 pro „superlehké“ výrobky, až po gramáže dosahující přibližně 250 g/m2, jsou pro dnešní trh velice žádané. TECHNOSTRETCH nabízí další speciální úpravy, jako je keramický povrch, který může být aplikován po celé ploše, nebo jen jako vzor na úpletu. 

MICROSENSE

Je inovativní úplet z mikrovláken od firmy SITIP kombinující jemnost a vynikající funkční vlastnosti, jako jsou: prodyšnost, rychlé osychání, snadná údržba, příjemný pocit na dotek, vynikající komfort, atraktivní vzhled.

ACQUATIC

Materiál Acquatic přináší společně s vysokou odolností proti chlóru a slunečnímu záření (UPF +50) také vysokou pružnost. Složení materiálu zajišťuje obrovskou prodyšnost a rychlé schnutí. Díky své elasticitě zaručuje Acquatic stálost tvarů a maximální komfort. Acquatic byl navržen tak, aby splňoval ty nejvyšší technické standardy pro výrobu závodních plavek a jiných oblečení pro vodní sporty.

COOLMAX

Od roku 1986 je COOLMAX® přínosem v textilním průmyslu a pomáhá vrcholovým sportovcům k vyšším výkonům. Dnešní COOLMAX® oslovuje i módní podvědomí těch, kteří preferují svěží, jemný a vysoce funkční materiál, který je vhodný pro jakýkoli životní styl. COOLMAX® je spolehlivá a náročná volba pro aktivní uživatele.

VICTORY

V úpletu VICTORY je použito speciální funkční vlákno Microsense, které vyvinuli přímo specialisti v SITIPu. Jeho výhody jsou nenáročnost na údržbu, vysoká prodyšnost a rychle osychání. Zajišťuje také trvalou svěžest a transport potu na povrch, kde se odpařuje. Díky příměsi elastického vlákna nabízí vysoký komfort nošení, příjemný a měkký omak a atraktivní vzhled. Díky jemnému broušení aplikovanému na rubové straně, materiál vyniká specifickými termoizolačními vlastnostmi, a je proto vhodný pro použití i v nepříznivých klimatických podmínkách.

BLIZZARD

V úpletu BLIZZARD je použito speciální funkční vlákno Microsense, které vyvinuli přímo specialisti v SITIPu. Jeho výhody jsou nenáročnost na údržbu, vysoká prodyšnost a rychle osychání. Zajišťuje také trvalou svěžest a transport potu na povrch, kde se odpařuje. Díky příměsi elastického vlákna nabízí vysoký komfort nošení, příjemný a měkký omak a atraktivní vzhled. Díky broušení aplikovanému na rubové straně, materiál vyniká vysokými termoizolačními vlastnostmi, a je proto vhodný pro použití hlavně v nepříznivých klimatických podmínkách.

SOFTSHELL

Ideální materiál pro lehké bundy či kalhoty pro outdoorové aktivity. Je odolný vůči větru a vodě a přitom zůstává vysoce prodyšný. Navíc je měkký, teplý, lehký a pružný, takže se velmi pohodlně nosí.

CORDURA

CORDURA® poskytuje vysokou a trvalou ochranu pro různé využití, jako jsou batohy, zavazadla, obuv a technické funkční oblečení. Výrobky s materiálem CORDURA® se vyznačují zvýšenou odolností proti roztržení a oděru a dlouhotrvající životností. Vlákna použita pro výrobu tkaniny jsou té nejvyšší kvality a jsou v naprostém souladu se schválenými standardy společnosti INVISTA pro značku CORDURA®.

TENCEL®

Je viskózové vlákno rostlinného původu, získané ze surového dřeva. Produkce samotného vlákna je extrémně šetrná k přírodě, díky speciálnímu cyklickému systému výroby. Látky z materiálu TENCEL® absorbují více než bavlna, jsou jemnější než hedvábí a chladivější než len. Vlákna zcela přirozeně absorbují vlhkost a pak jí uvolňují směrem ven. Díky hladké konstrukci vlákna TENCEL® je úplet obzvláště jemný a příjemný při styku s pokožkou. Bakterie nemají šanci. Perfektní systém odvodu vlhkosti těchto buněčných vláken zabraňuje růstu bakterií. 

LYCRA® 

Přidáním vlákna LYCRA® do každého materiálu docílíte, že se v oblečení můžete volněji pohybovat, lépe sedí na vašem těle a déle vydrží. Je tak přizpůsobivá, jak jen váš styl oblékání potřebuje. 

CLIMA WELL

Je materiál založený na kombinaci funkčního polypropylenového vlákna a biogeních anorganických přísad doplněných o ionty stříbra (Ag+).

MULTITECH

Jde o špičkovou vlněnou směsovou přízi pro funkční ponožky s posíleným antibakteriálním účinkem. Vlákno z jemné ovčí vlny merino má samo o sobě antibakteriální účinky, v případě příze Multitech jsou ještě posíleny ionty stříbra, které jsou uložené v polyamidových vláknech a dále je příze obohacena funkčním polyamidem. Ten navíc posiluje oděruvzdornost a elasticitu příze pro její použití v ponožkách.

NANOTEX

Nanotex materiály jsou zpracovány speciálními technologiemi tak, aby zvyšovaly odolnost proti vodě, nežádoucím pachům, nešpinili se, nemačkali se, a to vše při zachování vysoké prodyšnosti.

TECNOPILE = Pohodlí + lehkost

Tecnopile je materiál, který vyniká především nízkou hmotností s velmi dobrým tepelným komfortem.  Má vynikající tepelně izolační vlastnosti a vysokou prodyšnost. Je ideální pro různé sportovní aktivity, ale je vhodný i pro každodenní nošení. Složení 100% PES

TECNOWOOL = Příroda + technika + móda + sport

Tecnowool je materiál vyrobený v Itálii od výrobce Pontetorto a kombinuje výborné vlastnosti přírodní vlny s funkčními vlastnostmi umělých vláken. Dělá z česané vlněné příze vysoce funkční tkaninu, vhodnou pro použití na sportovní oblečení. Výsledkem jsou tedy umělá vlákna, která rychle odvádějí vlhkost vyprodukovanou aktivitou do svrchní vlněné části, kde se postupně odpařuje do vzduchu.

COCARBER

Cocarber® je špičkové viskózové vlákno obohaceno o karbonizovaná kávová zrna.  Nekompromisně absorbuje a neutralizuje jakýkoli zápach a má mimořádné antibakteriální vlastnosti. Dokáže odrážet teplo zpět k povrchu těla a zajišťuje ochranu proti UV záření.

NILO MIX

NILO MIX je materiál vhodný pro sportovní aktivity i pro běžné nošení. Je jemný, prodyšný, rychleschnoucí a také pružný. Je velice příjemný na dotek. Tento materiál je vyrobený z 81% polyamidu + 19% elastanu.

Kontaktujte nás

volitelné